Info k focení

V první řadě najdete odpovědi na časté dotazy a níže najdete  info co se na každý typ focení zvlášt' hodí. V poslední řadě je veškeré info k focení newborn. A co nenajdete, tak se neváhejte zeptat. :)

 

Stačí mi přijet v jednom oblečení, které budu mít na sobě nebo toho mám vzít více?

Jedno oblečení, které si doma zvolíte a přijedete v něm určitě nestačí. Je důležité, aby jste toho vzali více( ale nemusí to být plnej kufr :) ). V závěru se využijí třeba jen 2 kombinace, ale je potřeba mít z čeho vybírat. Nevybírejte doma sami, kombinaci volím já, tak aby se do prostředí v kterém fotíme, hodila. Samozřejmě se radím s vámi během výběru, ale opravdu je důležité mít toho více. Apeluji ted' hlavně na muže, ti moc rádi jezdí na focení pouze v tom, co mají na sobě a z 90% to jsou navíc trička s potiskem a kostkované krat'asy nebo tmavé kalhoty.

Co určitě můžete při cestě zamnou vynechat, jsou boty na podpatku apod.  Do hlíny se to tady boří vždy parádně :D

Co vše focení obnáší?

Budete různě sedět, ležet, tak, aby vše vypadalo skvěle. Takže budete odjíždět i maličko špinavý, pokud je focení ve vodě, tak i mokří( doporučji vzít ručník a nějaké převlečení).

Nehty, vlasy a celková úprava?

Prosím, snažte se vyvarovat výrazně zdobených nehtů. Ideální jsou nenalakované nebo v jemných barvách.

Doporučuji mít sebou také hřeben a lak na vlasy.

Kdo vybírá místa na focení a podle čeho?

Místa na focení vybírám já sama.

Spousta lidí, kteří přijedou a vidí kam půjdeme fotit, se ze začátku děsí a diví a myslí si, jak to bude vypadat hrozně a děsivě. Za léta praxe jsem se ale naučila, že čím je místo na první pohled ošklivější, staré a zanedbané o to víc, jsou pak lidé na fotkách krásní a vynikají. Jak jsem již zmínila, je třeba mi důvěřovat, nechat vše na mém uvážení a spolupracovat.

A ted' to hlavní...co mám mít na sebe, co se hodí a co naopak ne?

Boudoir

Pro tento styl fotografií doporučuji jemné barvy. Né přílis výrazné, syté a křiklavé barvy. Určitě nebrat neonové barvy.

Hodí se barvy bílá, béžová, černá, světle zelená, světle modrá, světle hnědá, šedá. Pokud ale chcete aby byly fotky opravdu sexy, jedna z mála křiklavých barev, která na fotkách vypadá dobře, je červená( třeba a v kombinaci s riflovou bundou). :-)

Do mého ateliéru pro tento styl se hodí spíše jemné svetry, které se dají shodit z ramene nebo z obou, tak aby fotky působily jemně a žensky. Krajkové spodní prádlo, nebo krat'áskové kalhotky a sportovní spodní prádlo také vypadá dobře. Při výběru spodního prádla na focení si dejte opravdu záležet. Prádlo vám na fotkách musí sednout a zvýraznit křivky. Nesmí být příliš volné, ale ani vás příliš stahovat.

Hodí se také tílka, uplá trička, dlouhé svetry, krajková trička,šaty. Košile, jak pánské, tak dámské. V pánské košily můžete vypadat opravdu sexy. Doporučuji ale volit spíše barvu u pánské košile bílou, nebo v případě že máte světlejší vlasy, tak černou( hlavně aby pánská košile měla dlouhý rukáv, vypadá to mnohem lépe).

Skvělou záležitostí je také body.

Portrét

Pro klasický portrét se hodí oblečení i výraznějších barev. Stejně jako u boudoir nechejte doma neonově svítivé oblečení.  Určitě nic nezkazíte bílou barvou. Hodí se všechna trička a tílka která jsou jednobarevná, v létě často proužkovaná,ale hlavně jednoduchá a nepřeplácaná. Krajková trička.

Ideální je také mít na každé focení klasické rifle, ty se hodí ke všemu. Pokud jste blond nebo máte světlejší vlasy, můžete zvolit jak tmavé, tak světlé barvy. Pro ty, kteří mají vlasy tmavé( černé, tmavě hnědé), doporučuji tmavé barvy vynechat, zejména u žen, které mají dlouhé vlasy, potom zanikají. Můžete také volit vzorované kalhoty na focení v trávě, případně vzorovaná trička. Co ale hlavně nebrat, jsou trička s potisky. U mužů to bývá problém.

Pro muže jsou ideální tílka, svetry, košile. POTISKŮM SE VYHÝBAT JAK TO JEN JDE. :)

Žena by měla mít pro jistotu tmavou i světlou podprsenku, tak,aby když se převlékne, tmavá nevynikala pod světým tričkem a naopak.

Těhu foto- Focení v páru

Styl oblečení na těhotenské focení je podobný jako na focení portrétů. Jedna velká změna tu ale nastává a to nutnost se sladit barevně i stylem oblékání. Na to prosím nezapomínejte.

Pro nastávající maminky je dobré volit věci, které těhotenství podtrhnou a zdůrazní, nevybírat příliš volné věci. Opět se hodí rifle( vyvarujte se těch těhotenských riflí které mají pás, raději mít rifle rozezplé a překryté tričkem než mít vysoké kalhoty s pásem, které pod tričkem vyčnívají). Hodí se v létě i klobouky, na podzim čepice. Košile. Krajkové věci. Cokoliv.

Rodinné foto/ děti

Pro rodinné fotografie je důležitou součástí se sladit. Budu se opakovat, ale nic nezkazíte bílou barvou. Můžete jí nakombinovat s černou, červenou, růžovou, modrou. Zkrátka s takovou barvou, kterou ve skříni máte nejvíce. Opět se vyvarovat potiskům u všech členů rodiny i na fotky dětí samotných. Potisky jsou zkrátka to, co přebíjí celkový dojem.

Jinak můžou mít děti barvy výrazné.

Mít sebou oblečení hodně, i když se využijí třeba jen 2kombinace, ale at' je z čeho vybírat.

Co se týká dětí, mám spoustu různých rekvizit v podobě, židliček, trakařů, žebříňáčku, na narozeniny mám čísla, kufry. Zkrátka vše možné a tyto věci sebou beru na venkovní focení. Jsem schopná vzít i postel nebo pro holčičky houpačku :)

Dětem je také dobré vzít nějakou jejich hračku, kterou mají rádi a nějaké sladkosti nebo něco, čím je nalákeme v případě že by neměli den a nechtělo se jim příliš spolupracovat. :-)

Pokud stojíte o to, aby naše společná výsledná práce získala můj jak se říká "rukopis", je třeba si nechat poradit a držet se mých doporučení. Potom není problém vytvořit takové snímky, jaké vidíte v mém portfoliu.

Info k focení miminek

 

Kdy se objednat na focení?

Objednávejte nejlépe ještě před porodem a to tak, že mi napíšete, kdy mátě předokládaný termín porodu a já si vás zapíšu, jakmile se miminko narodí, dáte mi vědět nejlépe pomocí SMS- nezapomeňte připsat porodní váhu, případně zprávou na fb. PSÁT IHNED Z PORODNICE, MAX. CCA VE 4-5 DNECH ABYCHOM MĚLI DOSTATEK ČASU NAJÍT TERMÍN. :)

 

Jaké je ideální "stáří" miminka a do kdy nejpozději se newborn fotí?

Miminko je nejvhodnější fotit do 14-21 dnů od narození , nejpozději je fotím do 25 dne od narození. Potom fotím děti až od věku 3,5 měsíce.

Co je potřeba a co naopak není?

Potřeba je mít sebou klid a pohodu. Miminko vše vnímá a cítí a pokud není v pohodě jeho okolí, nebude správně spolupracovat. Běžnou záležítostí je uspávání, chování a kojení, které zabere většinu času, focení je vlastně ten poslední- malý detail :)

Druhou velmi důležitou věcí je, aby když ke mě na focení dorazíte, jste ke mě měli důvěru a miminko mi svěřili. Děti si uspávám sama, v případě, že potřebuji nějakou pomoc, ozvu se. Takže sebou mějte klidně knížku, nebo notebook..prostě cokoliv, co pro vás bude zábavou na dobu 3-5 hodin, kdy mám miminko v péči já. :) Né vždy to jde hladce jak si spousta lidí představuje a tak je třeba mít také trpělivost :)

Co určitě nemusíte mít pro miminka na focení, je oblečení a různé čelenky. Vše mám a používám speciálně šité oblečení pro focení miminek, stejně tak čelenky a další doplňky, aby vše odpovídalo mému stylu fotografií, který je k vidění ve fotogalerii.

 

Zdá se mi to být brzy, nestane se miminku nic?

Pokud chcete mít miminko vyfocené spící, příjd'te co nejdříve. Miminko je z bříška maminky zvyklé být stočené a v prvních dnech nejvíce spinká a také po 3 týdnech ztrácí vzhled toho opravdu malého miminka a spinká méně a méně, proto je focení potom náročnější jak pro vás, tak pro něj a ot o méně spolupracuje. S miminkem nedělám žádné pohyby, které by mu ubližovali.

 

Je potřeba přinést nějaké oblečení?

Není. Oblečení nenoste žádné( neplatí pro rodiče a sourozence). Na miminka mám dostatečné možství rekvizit a jsem raději,když vše necháte v mé režii( samozřejmě za vašeho dohledu). Přece jen už mám něco odfocené a tak vím jak vše nakombinovat. Navíc pokud je miminko zbytečně příliš navlečené do oblečení, začíná vynikat spíše to,co má na sobě, než ono samotné.

Pro rodiče a sourozence je nejlepší sladit se do jemných barev. Doporučuji barvy bílé, béžové, světle modrou, světle růžovou, apod. Při společném focení se miminko většinou také nechává nahé, aby nezaniklo.

 

Rodinné fotky s newborn?

V případě, že na focení dorazí otec a další sourozenci, počítejte s tím, že je vyšlu na procházku na cca 1-2 hod po okolí. Tak aby mělo miminko klid a pěkně spolupracovalo( jedná se zejména o sourozence do cca 6-7 let. Společné fotografie fotívám až jako poslední a netrvají tak dlouho, protože jakmile je miminko u rodičů, je klidnější a spokojenější.

Je také důležité, abychom jak vy, tak já, byly v dobré náladě. Miminko vše cítí a podle toho s námi bude spolupracovat, pokud okolo běhá sourozenec, pro miminko je to stresující a začne být neklidné.

V lepším případě doporučuji aby přijela maminka s miminkem sama a tatínek sourozence dovezl až na samotné společně focení. :)

 

Kdy focení probíhá?

Focení probíhá vždy v dopoledních hodinách, nejpozději je možné domluvit se na čas 13 hod a to z toho důvodu, že na focení miminek využívám pouze přirozené světlo. Nedám na něj dopustit. :-)

 

 

Kde focení probíhá?

Focení probíhá u mě v ateliéru v Dolní Libně,ale v letních dnech, kdy přeje počasí, je také možné fotit v exteriéru( venku).

 

S jakým časem počítat?

Počítejte prosím s tím, že spolu na focení budeme 3- 5 hod

Jediné co potřebujete je jídlo pro miminko pokud nekojíte, pleny, dudlík( pokud používáte) a deku. Vše ostatní jak jsem již zmiňovala, na miminko mám

 

Jak vybírám rekvizity?

Postupně se učím, že méně je někdy více. Proto volím více přírodní materiály, jemné barvy. Důležité je vše správně nakombinovat a potěší mě, když kombinace necháte na mě.

 

 

Další důležité informace

- Pokud jste na náhradní výživě, musíte mít pro miminko dostatečnou zásobu. Děti v ateliéru jedí více a častěji!
- Miminko si v ateliéru po nakojení  převezmu a uspávám já sama
- Důležité je také to, mít jídlo a pití pro sebe

Hups, žádné obrázky

V této galerii nejsou doposud nahrané žádné obrázky